background - Nejúspěšnější mobilní hry minulého roku
Nejúspěšnější mobilní hry minulého roku

Nejúspěšnější mobilní hry minulého roku

23. 01. 2017
Martin Balda
0 obrázků
9 min čtení

Máme tu další statistiku z minulého roku, jak tomu vždy v lednu bývá. Tentokrát to jsou "nej" žebříčky v kategorii mobilního hraní. Minulý rok byl pro mobilní platformy opět lepším, než roky předchozí. Mobilní telefony mají větší a kvalitnější displeje, větší výdrž a lepší hardwarové komponenty. Hraní na mobilech je také neskutečně přizpůsobivé, a tak se není čemu divit, že je čím dál tím oblíbenější. I z toho důvodu mám obavy, jak se na trhu bude dařit Nintendu Switch, ale to je na jiné téma. Pojďme se podívat na žebříčky.

Začneme nejstahovanějšími hrami. Nutno podotknout, že za žebříčky stojí analytická spolešnost AppAnnie a započítávají se do nich jak hry z Appstore, tak i Google Play.

Na desátém místě je simulátor jízdy na motorce Traffic Rider. Na devátém a osmém jsou klasiky Clash of Clans a Candy Crush Saga. Na sedmém je hra Color Switch. Na šestém místě je hra pro děti My Talking Tom. Na pátém je Clash Royale, sesterská hra Clash of Clans. Překvapení je číslo 4, kde se usadil port prohlížečové hříčky slither.io. Třetí místo obsadila letitá klasika Subway Surfers. Na druhém místě je Piano Tiles 2. Na prvním místě, a nejstahovanější hra roku 2016, je s velkým náskokem Pokemon GO.

https://www.pcdays.cz

V dalším žebříčku figurují firmy s největším počtem stahování jejich her. Na desátém místě se umístila firma, která vytvořila Angry Birds, Rovio. Na devítce jsou tvůrci Pokemon GO, Niantic. Osmou příčku okupuje Supercell. Na sedmém místě je Vivendi z Francie. Na šestém, pátém a čtvrtém místě se umístily firmy Miniclip, Cheetah Mobile a Activision Blizzard. Bronz a stříbro získaly firmy Outfit7 a Doodle Moodle. Největší počet stažených her tak má na kontě Electronic Arts.

http://www.sambafoot.co.uk

Teď tu máme hry s největšími tržbami. Zde si můžete všimnout, jak někteří vývojáři vydělávají mikrotransakcemi. Na desátém místě je hra Fate/Grand Order. Na devítce je Candy Crush Saga. Osmičku a sedmičku získala hra Fantasy Westward Journey a Puzzle & Dragons. Další je Mobile Strike, Clash Royale a Game of War - Fare Age. Na stupních jsou Pokemon GO, Clash of Clans a Monster Strike (o kterém jsem až do dnešního dne nikdy neslyšel...)

http://us.monster-strike.com

Článek uzavírám Firmami s nevětšími tržbami. Na desítce je firma Netmarble. Na devítce a sedmičce jsou Line a NaintiNianticed. Na sedmém a šestém místě jsou japonské firmy Bandai Namco a Mixi. Na páté a čtvrté příčce jsou zase firmy z USA - Activision Blizzard a MZ. První trojka zahrnuje firmy NetEase, Supercell a Tencent. Pokud většinu těchto společností neznáte, buďte v klidu. Většina je totiž z Asie.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background