background - Donald Trump versus videohry – mnoho povyku pro nic
Donald Trump versus videohry – mnoho povyku pro nic

Donald Trump versus videohry – mnoho povyku pro nic

25. 01. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
8 min čtení

Prosím, neberte tento článek jako nějaké politické vyjádření – spíš se tu pokusíme uvést na pravou míru některé věci – takže se tu nebudeme vyjadřovat ani pro, ani proti novému americkému prezidentovi (prostě si zachováme odstup).

O co jde – krátce po zvolení nového amerického prezidenta obletěl některé herní weby Trumpův tweet z roku 2012, kdy se dotyčný vyjadřoval ohledně násilí ve hrách, ke kterému se stavěl velmi kriticky – posuďte sami:

Překlad: "Násilí ve videohrách a jeho velebení musí skončit – vznikají kvůli tomu monstra."

Někdo v tom, díky prezidentůře Donalda J. Trumpa, vidí katastrofické scénáře pro herní byznys v Americe – s následky pro celý svět. Ale při zapojení racionálního uvažování musí každému dojít, že to celé nebude tak horké. V první řadě, přístupnost her je ošetřena zákonem – stejně jako jsou filmy pro dospělé publikum, tak jsou i hry které si můžou koupit jen dospělí (což ovšem kdekdo ignoruje). Pokud by se prezident Trump chtěl něčím takovým zabývat – o čemž docela pochybuji – tak na federální (celostátní) úrovni může akorát zpřísnit postihy za prodávání her mladistvým hráčům.

Tady je ovšem nutné říct, že uhlídat kdo si jakou hru kupuje by bylo dost náročné (i finančně) a přitom zbytečně, protože snaha o nějakou „morální očistu“ současné společnosti je jako opakovaně plácnout mečem do vody. Šlo by to řešit jedině cestou namátkových kontrol, ale něco takového by bylo vemi neefektivní.

A pokud si myslíte, že by mohlo dojít k nějakým apokalyptickým scénářům, jako násilné uzavírání herních studií, tak vám řeknu rovnou, že něco takového je naprostý nesmysl. Hry jsou mimo jiné i velký byznys a ten rozhodně nikdo se zdravým rozumem omezovat nebude. Vlastně je jedno, co si o Trumpovi myslíte, ale zasahovat proti hernímu trhu z pozice prezidenta by bylo proti ekonomickým zájmům Ameriky a daňové poplatníky by to stálo zbytečné peníze. Takže klid, žádný herní armagedon nehrozí.

Jak tedy tomu tweetu rozumět? Nijak. Ani příznivci Donalda Trumpa určitě nepopřou, že tento pán sem tam plácne něco, co nemyslí úplně vážně (ve všech důsledcích). Tenhle tweet si tedy musíme přeložit jako „nemám rád násilné hry“ – ale ani když je Trump v Bílém domě, tak rozhodně nebude nikomu přikazovat co smí a nesmí hrát, takže naše hráčské životy půjdou dál, jako by se nic nedělo. Nepropadajte panice.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background