Apple slaví 33 let od vzniku Macu

Apple slaví 33 let od vzniku Macu

26. 01. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
3 min čtení

Tento týden to je přesně 33 let od chvíle kdy byl uveden na trh Apple Macintosh. Jinak také první počítač s masově rozšířeným grafickým rozhraním. Jednoduchý a intuitivní. Takto by se celý systém dal shrnout pro tehdejšího uživatele. Z dnešního hlediska se určitě jedná o opravdu utopické zařízení pro mnohé skýtající mnoho problémů, ale pro historické nadšence je to velmi výborný stroj i dnes. Tehdy to vlastně byl pro osobní počítače takový krok jako bylo v dnešní době uvedení prvního iPhonu.

Co tomu všemu, ale vlastně předcházelo? Byl to tzv. projekt Lisa (uveden na trh 1983), který vlastně předurčoval, co se bude ve světě osobních počítačů dít následně.

V roce 1981 byl taktéž uveden prototyp Apple Macintoshe a jak si určitě umíte sami dopočítat, tak na trh byl uveden v roce 1984.

Zdroj: Timeline.com, Wikipedia.org

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background