background - Chystaný Spider-Man pro PS4 – co o něm víme?
Chystaný Spider-Man pro PS4 – co o něm víme?

Chystaný Spider-Man pro PS4 – co o něm víme?

30. 01. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
10 min čtení

Abychom odpověděli na otázku z nadpisu – nevíme mnoho, ale přesto dost na to, abychom začali spekulovat.

V první řadě – známá fakta: Hra Spider-Man (zatím bez podtitulu) je chystaná hra pro PS4, kterou financuje Sony a na jejímž vývoji pracuje Insomniac Games – tvůrci legend jako jsou série Ratchet & Clank a Resistance. Je nutné říct, že hra vyjde samostatně bez provázanosti na nějaký film, což znamená, že budeme mít v ruce o dost kvalitnější zboží, než jako je tomu v případě drtivé většiny her s filmovou licencí (ruku na srdce – superhrdinské hry, které vycházejí současně se svými filmovými verzemi, stojí většinou dost za kulové).

Vzhledem ke komplikovanosti marvelovských vesmírů (ano, tady musíme použít množné číslo) je také celkem důležitá otázka, jakého Spider-Mana tu budeme mít před sebou. Díky uniku informací na imdb.com (kde jsou kupodivu i data o hrách) to vypadá, že nás čeká o dost dospělejší Peter Parker, než jakého budeme moct vidět v chystaném filmu Spider-Man: Homecoming. Ona informace, která už ovšem z IMDB zmizela zní:

„Spider-Mana čeká boj s děsivým nepřítelem Green Goblinem a také snaha zvládnout osobní život, kdy se musí věnovat manželce a dceři. Když však Green Goblin vymyslí zlověstný plán, tak bude mít Spidey co dělat, aby zachránil svou rodinu i sebe.“>

zdroj: GamesRadar

Je to poněkud neohrabané, ale můžeme z toho vydestilovat hodně. V první řadě, pokud budeme brát v potaz Marvel Cinematic Universe, tak by měl být Peter ženatý s Mary Jane a jejich dcera by se měla jmenovat Annie – jestli se hra bude řídit tímhle, to je zatím ve hvězdách. Co je ovšem očividné je to, že nás čeká ikonický záporák Green Goblin, který se koneckonců opakovaně objevoval ve filmech i seriálech. Jestli se objeví někdo další (např. Venom) tak to je také ve hvězdách.

Také vás určitě zajímá, jak se bude tahle Spider-Manská hra hrát. Inu, počítejme s něčím ve stylu úžasné série Infamous – očividně nás bude čekat otevřený svět s volností pohybu, ve kterém se budou dít kriminální činy, kterým budete muset zabránit a kde se také bude odehrávat příběhová linie (plus se dá očekávat několik speciálních lokací). Jestli se budete muset v klíčových momentech převlékat z Petera na Spideyho a obráceně, to zatím také nevíme.

Datum vydání hry zatím také není známo, ale dá se tušit že by to mohlo být letos – vzhledem výše zmíněnému filmu Spider-Man: Homecoming, který se do kin v Americe dostane už 7. července 2017. Čekal bych, že se o tomhle více dozvíme na E3, ale možná i dříve.

Za zmínku stojí ještě Spider-Manův outfit – podle všeho herní kostým, který jsme zatím viděli v traileru a na screenshotech, vychází z klasického outfitu z 60. let, ale logo bílého pavouka je očividně inspirováno oblekem Venoma. Je to takový mix památných částí, řekněme. Nicméně se dá čekat, že ve hře si kostýmy budete moct měnit.

A poslední věc – podívejte se na trailer, opravdu stojí za to:

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background