background - Zemřel zakladatel firmy Namco
Zemřel zakladatel firmy Namco

Zemřel zakladatel firmy Namco

31. 01. 2017
Martin Balda
0 obrázků
4 min čtení

22 . ledna 2017 zemřel zakladatel známé herní společnosti Namco Masaya Nakamura. Bylo mu 91let.

V roce 1955 založil firmu Nakamura Amusement Machine Manufacturing Company, zkráceně Namco. V Japonsku v padesátých letech začaly vznikat jednoduché analogové hry. Toho se Namco chytlo a začalo vyrábět herní automaty. V sedmdesátých a osmdesátých letech byl pravděpodobně největší rozmach Nakamurovy firmy. Vydávala, dnes již kultovní hry a herní série, o kterých si povíme v dalším odstavci. V roce 2005 byla společnost spojena s firmou Bandai, a tak vznikla společnost Bandai Namco. Nakamura byl Japonskou vládou vyznamenán v roce 2007 Řádem vycházejícího slunce, za jeho zásluhy v herním průmyslu. I když zemřel již 22. ledna, zpráva o jeho umrtí byla zveřejněna až dnes.

pacman.com

Firma Namco vytvořila opravdu velké pecky. Úplně nejznámější hrou je bezpochyby Pac-man. Byla uvedena v roce 1980 a hned po Tetrisu je to nejznámější hra vůbec. Další známou značkou je série Tekken. Tato bojovka se objevila jako exkluzivita na přístrojích PlayStation, ale od šestého dílu je i na Xbox. Do března 2014 se dohromady prodalo 44 milionů kopií všech dílů. Poslední sérií, kterou zde uvedu, je Naruto. Dohromady firma vydala neuvěřitelných 13 dílů. Mezi nimi např. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 3 z roku 2013 nebo čerstvý čtvrtý díl, který vyšel minulý rok.

tekken.com

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background