background - Nový Android M a operační systém pro elektroniku Brillo
Nový Android M a operační systém pro elektroniku Brillo

Nový Android M a operační systém pro elektroniku Brillo

1. 06. 2015
Daniel Pechanec
0 obrázků
5 min čtení

Na Google konferenci I/O 2015 byl představen nový Android a operační systém pro elektroniku, který by měla zvládnout i žárovka.

Android M na první pohled nepřináší přiliš mnoho změn, ale vylepšení jsou spíše "pod povrchem" systému. Android M přinese rozdělení oprávnění na 8 kategorií (lokace, foťák, mikrofon, kontakty, volání, sms, kalendář a senzor). Další vítanou změnou bude výběr oprávení až při otevření aplikace, kde si uživatel bude moci vybrat, jaká práva chce přijmout.

Oprávnění v novém Androidu

Nový Android přinese i platební systém Android Pay, který bude podporovat jak aplikace od Googlu, tak i bankovní služby. Společně s tím přijde i integrace čtečky otisku prstů, takže si uživatel bude moci nastavit zabezpečení na různé aplikace.

Prezentace Android Pay

Očekávaný operační systém Brillo, který je určený pro různou elektroniku, dokáže propojit jednotlivá zařízení a vytvořit tak vlastní Internet. Systém bude tak jednoduchý, že by ho měla zvládnout i žárovka. Komunikovat spolu vše bude pomocí rozhraní Weave.

Komunikační rozhraní Weave

I chytré hodinky od Googlu se dočkají vylepšení. Budou mít omezené možnosti ovládání pohybem zápěstí a úsporný režim.

Nová aplikace Google Photos umožní automatické ukládání Full HD nebo 16 Mpx fotek na cloud. Přístup k nim bude mít pouze uživatel, ale půjdou snadně sdílet. Díky novým algoritmům bude aplikace schopna třídit fotky podle kontextu do kategorií.

Prezentace Google Photos

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background