background - Ve Valve se finance neřeší
Ve Valve se finance neřeší

Ve Valve se finance neřeší

28. 02. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

O tom, že Valve je zvláštní firma, víme dávno. Jejich nedávná schůze odhalila nejenom jejich plány pro VR a hardware, ale i něco z jejich interní politiky. Gabe Newell řekl něco, co zdvihlo nejedno obočí do nechápavého výrazu.

Konkrétně: „Valve nemá rozpočtový systém. Nestane se u nás, že by skupina lidí odhadovala zisky z dalších svých her a podle toho přidělovala práci určitému počtu lidí. To je hospodaření, které se odvíjí od rozpočtu. Naše hospodaření se odvíjí od času, kteří dokážou zaměstnanci věnovat práci. Ne peníze, ale čas je nedostatková komodita Valve.“

Tohle vyjádření potvrzuje předchozí zprávy, že Valve víc než regulérní firmu připomíná vysokoškolský kampus. Zaměstnanci Valve nemají definovanou pracovní náplň a místo toho dělají zrovna to, co jim přijde jako dobrý nápad. Jako jeden z vedlejších produktů této firemní kultury je to, že se nikomu nechce pouštět do Half-Life 3.

Je jasné, že Valve operuje s neuvěřitelným finančním nadbytkem, zejména díky Dota 2, CS:GO a Team Fortress 2 a pak hlavně také díky Steamu samotnému. Valve takto začíná znít jako marxistická utopie, hlavně díky tomu, že zaměstnanci se údajně nezodpovídají nikomu, ale zároveň i všem. Můžeme pouze čekat, co tento manažerský přístup přinese uživatelům. Taky doufáte ještě v HL3?

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background