background - Asus Strix Z270F aneb příchod bližšího druhu
Asus Strix Z270F aneb příchod bližšího druhu

Asus Strix Z270F aneb příchod bližšího druhu

9. 03. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
9 min čtení

Jak jsem slíbil na konci předchozího článku, tak i se zpožděním činím.

Dnes si tedy podrobněji představíme základní desku, kterou dá se říci po příchodu procesorů řady Kaby Lake docela hodně lidí očekávalo jakožto docela velmi solidní střední třídu mezi deskami pro socket 1151. Přesněji jde o Asus Strix Z270F Gaming z řady Republic of Gamers.

Balení: Deska je v docela elegantní krabici jasně znázorňující kam vlastně míří řada Strix. Na běžného hráče, který chce ať jeho sestava pokud možno vypadá co nejlépe a dá se říci vyčnívá z řad šedi ostatních počítačů. V balení se nachází manuály, disk s drivery, sada samolepek na ventilátory či pro označení disků, mounting kit pro procesory socketu 1151, backplate a samozřejmě i deska samotná.

Vzhled: Co na první pohled zaujme je jednoduchá barevná kombinace celé desky. Ta je vyvedena z černé po šedou. Celý design je jemně protkáván různými designovými prvky, které podtrhují celkovou jednoduchost. Dále určitě člověka zaujme chladič jižního můstku, který je zachován v decentním duchu zbytku desky. Chlazení napájecí kaskády zlehka pokračuje do zakrytování konektorové výbavy desky, která obsahuje RGB LED pásek.

Výbava: Zprvu začneme netradičně u vnitřní části. Hned zpočátku si člověk všimne právě dvou vyztužených PCIe slotů fungující v režimu x16 (v případě Crossfire / SLi pouze x8), na který navazuje ještě jeden PCIe x16 slot jenž je doprovázen 4mi PCIe x1 sloty. Základní deska pojme celkem 64GB DDR4 pamětí ve 4 slotech, které pracují v rozmezí frekvencí 2133MHz bez OC a dále 2400MHz až 3866MHz po OC. Deska dále obsahuje 2x M.2 sloty sloužící pro připojení M.2 SSD disků. Na desce jsou umístěny celkem 2 USB 3.0 porty (konektor pro vývod pro přední USB). Deska dále obsahuje novinku v podobě RGB konektorů pro připojení až 2m dlouhých RGB led pásků. U konektorové výbavy ještě zůstaneme jelikož deska obsahuje hned šestici Sata 6Gb konektorů (Sata 3.0). Externí konektorová výbava čítá dnes již obstarožní PS2 slot pro připojení klávesnice či myši, 4x USB 3.0 a 2x USB 3.1 Typ A a Typ C. Dále vývody osmikanálové zvukové karty Supreme FX následovanou Ethernetem od Intelu s ROG Gamefirst technologií. Nakonec jsou zde celkem 3 konektory pro vývod integrovaného grafického čipu a těmi jsou DVI-D, HDMI a DisplayPort.

3D Tisk Velkou novinkou u desek série Strix je možnost přizpůsobit si základní desku pomocí svých vlastních přizpůsobení jako je držák ventilátoru pro M.2 SSD disk, cover pro kabely (dlouhý a krátký) dále tzv. Cable Combs, SLi bridge cover, fan grill, font pro přizpůsobení case či jiné věci, vlastní custom nameplate a v neposlední řadě stylovou klíčenku!

Za zapůjčení základní desky děkuji společnosti Asus česká republika!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background