background - Total War s historickým námětem je prý už ve vývoji
Total War s historickým námětem je prý už ve vývoji

Total War s historickým námětem je prý už ve vývoji

9. 04. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Creative Assembly patří mezi giganty tvůrců strategických her a série Total War je vyložená legenda. Nešlo si ovšem nevšimnout, že celá série zamířila obsahově do jiných vod, než jsou dějiny lidstva – loni spatřila světlo světa Total War: Warhammer a onehdy Creative Assembly ohlásili Total War: Warhammer 2, což někteří hráči přivítali s brbláním, ale fakt je, že CA už předem prohlásili, že TW: Warhammer bude trilogie, takže se tohle dalo čekat.

Nicméně aby lidé nepropadali panice, tak se vývojáři dali slyšet, že Total War, který se bude odehrávat v historii lidské rasy, je už ve vývoji. Je otázka, kdy se dočkáme odhalení a nějakého toho teaseru, ale pro nadšence do historie je tohle určitě dobrá zpráva.

V tento moment můžeme spekulovat, kam nás nový TW zavede. Série už v minulosti navštívila feudální Japonsko, středověk a Řím (všechny tři dokonce dvakrát). Dále pak počátky průmyslové revoluce, napoleonské války, hunské nájezdy a v DLC pak například vzestup a pád samurajů, nebo vzpouru původních obyvatel Ameriky. A nesmíme ani zapomenout na legendární datadisk Kingdoms pro Medieval II: Total War, který hráče zavedl do bojů o britské ostrovy, do válek o svatou zemi, do pobaltí v době křížových výprav a do časů dobývání nového světa.

Total War nás skutečně protáhl mnohými historickými érami a je tedy otázka, jestli Creative Assembly chystají rehash toho, čím jsme si už prošli, nebo se vytáhnou s něčím novým. Hodně zajímavá by byla třeba éra od počátku vzniku koloniálních velmocí až po 20. století, ale herní mapa by kromě Evropy, Ameriky a Indie (což jsou ty části světa, které jsme mohli dobývat v Empire: Total War) musela obsahovat i např. Asii a Afriku. Zajímavá by mohla být i první světová válka, ale tohle období by bylo možná přeci jenom moc krátké na to, aby z něj šlo něco vyždímat.

Inu, uvidíme, s čím se na nás Creative Assembly vytasí.

Tady ještě pro ilustraci – intro z Medieval II: Total War: Kingdoms z roku 2007 – konkrétně z britské kampaně.

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background