background - Acon, tekutý dusík a SilentiumPC
Acon, tekutý dusík a SilentiumPC

Acon, tekutý dusík a SilentiumPC

20. 04. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
7 min čtení

Jak určitě mnoho lidí postřehlo, tak ve dnech 14.4 až 16.4 se uskutečnila akce zvaná Acon. Byla v prostorech Cross Clubu v Praze a taktéž blízké škole a "hale"... Mno k recenzi Aconu tu samozřejmě nejsme.

Dnes tady jsme kvůli tomu, aby jsme si blíže představili co si člověk vlastně pod pojmem tekutý dusík může představit. Zjednodušeně řečeno se jedná o velmi chladnou látku, která dokáže dosahovat teploty až -196°C, a kterou lze používat pro takzvané extrémní přetaktování procesoru, případně i grafiky nebo vyjímečně i RAM pamětí!

Jak vlastně probíhaly přípravy? (bohužel z té jsem jaksi pozapomněl vytvořit fotky...) Za prvé deska, na které se taktovalo. Jedná se o Asus Maximus IX Hero, která sice není naprosto ideálním kandidátem, ale stále mnohem lépe připravená než-li kousky z řady Strix. Za druhé námi již dobře známý procesor Intel Core i5 6600K, kterému sekundovalo doslova zobrazovadlo v podobě Asus HD6450 512MB. To vše doplněné o 2x8GB RAM DDR4 HyperX Savage a dále i HyperX Savage 240GB SSD disk. (celá sestava v provozu pod dusíkem)

Ono by to běžně mohlo stačit, ale ještě jsme na to museli udělat speciální komín, pomocí kterého lze tekutým dusíkem chladit samotný procesor. O ten se mi postaral dobrý kamarád z ComputerParts v Opavě za což mu děkuji.

Vše tohle poháněl námi již rychle představený zdroj od SilentiumPC přesněji Enduro FM1 650W.

Co vše je vlastně potřeba, aby se mohlo zadařit a při první příležitosti jsme desku neodpálili do věčných lovišť? Hlavní bylo zajistit desku pomocí tvárlivé pryže v okolí procesoru od kondenzace. Tou jsem musel jeho bezprostřední okolí doslova zalepit. Dále bylo třeba nějak všechnu tu teplotu měřit. K tomu mi sloužil teploměr Voltcraft K101 a senzor typu K do -200°C. A abych zabránil ještě další kondenzaci, tak jsem použil obyčejné papírové útěrky co jsou běžně v domácnosti. (obrázek ukazuje polovinu komínu, tj jeho základnu)

No a abych to mohl více rozvést tak si počkejte do příštího týdne, protože toho je vážně velmi hodně a máte se na co těšit!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Nové Call of Duty Black Ops 4!

Activision sa opäť činí a tentokrát nám priniesol nové Call of Duty, konkrétne Black Ops 4 s veľmi kontroverzným logom. Každopádne, pôjde už o 16. hru z tejto úspešnej série. zdroj: ...

2. 04. 2018
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background